Igre lakote

trilogija

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1. ƒinchel
        +1   -1
     
    .

    User deleted


    1.del: Arena smrti
    Arena smrti je prvi del trilogije Igre lakote (v izvirniku The Hunger Games) ameriške pisateljice Suzanne Collins, ki po številu oboževalcev že obeta, da se bo razrasla v popkulturni fenomen vrste Harry Potter ali Somrak. Marca 2012 je v kino že prispela tudi filmska priredba prvega dela. Okolji čarovniške fantazije oziroma vampirske romance tokrat zamenja distopična prihodnost. Na postapokaliptičnem ozemlju nekdanjih ZDA nastane nova država Panem, ki jo sestavlja avtoritativni Kapitol in dvanajst podrejenih okrožij. Kot opomin na pretekle upore mora vsako okrožje enkrat letno izžrebati enega fanta in eno dekle med dvanajstim in osemnajstim letom starosti, da se udeležita iger lakote. To je televizijska oddaja, v kateri se udeleženci v areni na prostem spopadajo na življenje in smrt, dokler ne ostane samo še eden. Glavna junakinje zgodbe, šestnajstletna Katniss Everdeen, prostovoljno zasede mesto izžrebane mlajše sestre … Prvoosebno dinamično pisana pripoved slikovito kaže kruti svet prihodnosti, ki pa v marsičem zrcali našo sedanjost. Poleg adrenalinskega boja za preživetje v divjini arene pa je poskrbljeno tudi za čustveno napetost, saj eden izmed soigralcev Katniss pred bojem izpove ljubezen … Napeta in srhljiva pripoved, ki presega starostno umeščanje.

    2.del: Kruto maščevanje

    Na Igrah lakote je kljub drugačnim pričakovanjem zmagala šestnajstletna Katniss Everdeen. Skupaj z njo je prvič v zgodovini iger zmagal še en tribut, Peeta Melark.
    Katniss in Peeta morata sedaj sodelovati na turneji zmagovalcev in obiskati vsa okrožja. Na tem potovanje ugotovita, da so se ljudje pripravljeni upreti okrutni oblasti.
    Vendar pa oblast ne popusti. Da bi pokazala svojo moč, organizira igre četrtstoletja zatrtja, ko se morajo med seboj za preživetje boriti zmagovalci prejšnjih iger...


    3. del: Upor
    Katniss Everdeen, dekle, ki se igra z ognjem, preživi Četrtstoletje zatrtja, vendar je Kapitol njen dom v dvanajstem okrožju iz maščevalnosti uničil. Sedaj z mamo in sestro živi v trinajstem okrožju – legendarnem podzemnem okrožju, ki kljub lažni propagandi živi, še več – namerava se boriti proti kapitolski diktatorski oblasti. Katniss se, kljub začetnim dvomom in izmučenosti zaradi psihičnega in fizičnega trpljenja v areni, strinja, da bo postala Oponašoja – simbol upora proti kapitolskim zatiralcem. Naloga pa ni lahka, saj se mora dekle spoprijeti ne le z vojaki osovraženega predsednika Snowa, ampak tudi z lastnimi moralnimi dilemami. Ali v času vojne obstajajo tudi čustva ljubezni in sočutja? Kje je meja med lastnim dobrim in žrtvovanjem za druge? Ali vojna res lahko opraviči tudi najbolj krute postopke proti ljudem?

    Marca, leta 2012 je izšla tudi filmska izvedba prve knjige, Arena smrti.

     
    Top
    .
  2. Anchlove
        +1   -1
     
    .

    User deleted


    Obožujem to zbirko, resno.
    Doma imam vse dele.
     
    Top
    .
  3. ƒinchel
        +1   -1
     
    .

    User deleted


    Jest tudi, mislim, da sem med največjimi oboževalci :D Imam tudi doma vse tri dele in sem jih vse tudi prebrala.
     
    Top
    .
  4. Tius*
        +1   -1
     
    .

    User deleted


    Jaz sem prebrala celo trilogijo in mi je bla zlo ušeč! Priporočam... Drgač mam pa samo 1. del doma druge dele mi je pa posodla naša glavna adminka. :D
     
    Top
    .
3 replies since 7/10/2012, 21:02   68 views
  Share  
.